Jak zadbać o rolki, aby długo nam służyły?

Sport oczywiście bardzo ważna kwestia nie tylko jak się okazuje w przypadku osób młodych. Dzieci i młodzież interesują się oczywiście różnymi aktywnościami sportowymi, ale zauważmy, że także dorośli, a nawet emeryci będą coraz częściej wskakiwać, chociażby na deskorolki albo rolki. Uprawianie takich sportów nie będzie jednak możliwe jeżeli nie zadbamy, chociażby o łożyska do rolek. Te akcesoria sportowe, na których się poruszamy, muszą być po prostu regularnie kontrolowane i w razie potrzeby naprawiane.

Jak często powinniśmy serwisować łożyska do rolek?

Konserwacja, a więc również czyszczenie łożysk to będą kwestie bardzo ważne. Musimy jednak wiedzieć, jak często to robić. Nierzadko wydaje mi się nam się jednak, że wszystkie kwestie serwisowe konieczne są do realizowania może w motoryzacji albo w przypadku rowerów, ale niekoniecznie w rolkach. Tymczasem wszędzie tam, gdzie są mechanizmy bazujące na łożyskach, tam właśnie trzeba się postarać o szczegółową kontrolę. Musimy wiedzieć, czy będą one w należytej kondycji. Jeżeli tak będzie, to będą nam służyć bardzo długo. Z pewnością powinniśmy zwrócić uwagę na fakt, że im częściej będą używane rolki lub deskorolki, to przecież kółka będą w nich bardziej wyeksploatowane. Trzeba więc wiedzieć, w jakiej kondycji będą wszystkie elementy.

Kto może zadbać o nasze rolki?

Podstawowym problemem amatorów będzie oczywiście to, kto konkretnie może zadbać o łożyska do rolek. Jeżeli znamy się na tych sprawach i mamy duże doświadczenie jako sportowcy, to z pewnością poradzimy sobie z tym sami. Nie trzeba być wybitnym specjalistą i mechanikiem, aby wymienić te elementy lub je nasmarować. Wystarczy tylko zaopatrzyć się w odpowiednie artykuły i smarowidło. Smary mamy dostępne w bardzo dużej ilości i w różnych wariantach. Dużo będzie zależało tu od wielkości łożyska. Najważniejsze jednak jest to, aby pamiętać, że łożyska w rurkach będą wymagać czyszczenia regularnego. Kluczowe jest to, aby elementy te były natłuszczone. Czasami nawet słychać podczas jazdy trzaski, co świadczy o tym, że piasek dostał się do środka i trzeba łożysko wyczyścić.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*