Rynkowe ceny złota

Gold Price, Commodities Investment

Sprzedaż złota może być bardzo szybkim zastrzykiem gotówki, jednak trzeba uważać na to, w jakim momencie i gdzie sprzedaje się złoto. Skup złota przeważnie skupuje metale w celu przetopienia ich na złom, a to jest najmniej opłacalna forma sprzedaży dla właściciela towaru. Jeśli ktoś posiada wyrób jubilerski w dobrym stanie, to sprzedawanie go jako surowca, który posłuży jako materiał do kolejnych wyrobów, jest kompletnie nieopłacalne. Sprzedając biżuterię w cenie złomu, można uzyskać za nią nawet kilkukrotnie mniejszą cenę, niż gdy sprzedało się ją jako pełnowartościowy produkt.

Skup złota a ceny rynkowe

Ceny rynkowe złota diametralnie różnią się od tego, co można uzyskać w punktach skupujących metale szlachetne. Skup złota przeważnie funkcjonuje przy salonach jubilerskich, lombardach a często również przy mennicach. Trzeba jednak pamiętać, że sprzedając kruszec, należy się liczyć z tym, że skupujący będzie chciał również zarobić. Cena kruszywa jako złomu w skupie może być nawet o kilkadziesiąt procent niższa niż wycena rynkowa. Niestety trzeba się z tym liczyć, a jedyne co można zrobić to poszukać na tyle dobrego punktu, żeby był w stanie zaoferować odpowiednio wysoką cenę. Nie warto w tym celu udawać się do małych lombardów, gdyż tam z reguły uzyska się najniższą cenę.

Skup złota z biżuterii

Większość punktów, w których funkcjonuje skup złota, są w stanie kupić również pełnowartościową biżuterię. Jeśli tylko jest ona w odpowiednio dobrym stanie, właściciel będzie w stanie uzyskać za nią o wiele wyższą cenę. Jest to najbardziej opłacalna opcja ze wszystkich, poza sprzedażą na własną rękę.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*